Carilainen Sport hiihdot 2017

L Ä H T Ö L I S T A

© Ähtärin Urheilijat

Kilpailun sarjat: N8; M8; N10; M10; N12; M12; N14; M14; M16; N16; N18; N20; N35; NYL; M45; M55; M65; M18; M20; MYL;


N8 Naiset 8 vuotta 1 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.01.30                         3  Reetta Hautala          Ähtärin Urheilijat
12.02.00                         4  Hilda Rintamäki         HonkSeudUrh
12.02.30                         5  Venla Mäki              Ähtärin Urheilijat
12.03.00                         6  Outi Hietamäki          SeinäjHS
12.03.30                         7  Elina Viinamäki         Jalasjärven Jalas
12.04.00                         8  Hilja Kurunmäki         SeinäjHS
12.04.30                         9  Alisa Koskinen          Ähtärin Urheilijat
12.05.00                        10  Anni Hietamäki          SeinäjHS
12.05.30                        11  Petra Rautiainen        SaarPull
12.06.00                        12  Liina-Maija Hietala     KaustPohj-Veik
Sarjaluettelo

M8 Miehet 8 vuotta 1 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.07.30                        15  Ilmari Saari            Ähtärin Urheilijat
12.08.00                        16  Verneri Hietamäki       SeinäjHS
12.08.30                        17  Jussi Niemelä           Kauhajoen Karhu
12.09.00                        18  Matias Haavisto         Ähtärin Urheilijat
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.10.30                        21  Isabella Enlund         NärpKraftSkidför
12.11.00                        22  Viola Jokiaho           Ähtärin Urheilijat
12.11.30                        23  Fiia Karjanlahti        Ilmajoen Kisailijat
12.12.00                        24  Siiri Hautala           Ähtärin Urheilijat
12.12.30                        25  Joanna Kivimäki         Ilmajoen Kisailijat
12.13.00                        26  Minttu Saari            Ähtärin Urheilijat
12.13.30                        27  Minttu Meriläinen       SeinäjHS
12.14.00                        28  Selina Hirvilampi       Ähtärin Urheilijat
12.14.30                        29  Viola Kurunmäki         SeinäjHS
12.15.00                        30  Pinja Viinikka          Ähtärin Urheilijat
12.15.30                        31  Martta Stenman          Uuraisten Urheilijat
12.16.00                        32  Saima Kallioniemi       Ähtärin Urheilijat
12.16.30                        33  Aino Koskinen           Ylöjärven Ryhti
12.17.00                        34  Miia Saari              KortJärv-Veik
12.17.30                        35  Meeri Kauppi            Kyrön Voima
12.18.00                        36  Olivia Laasanen         Ilmajoen Kisailijat
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.19.30                        39  Topias Vuorela          YlistKilp-Velj
12.20.00                        40  Kaleva Tyystjärvi       Vähänkyrön Viesti
12.20.30                        41  Aleksi Jalasaho         Äänekosken Huima
12.21.00                        42  Tomas Mehtonen          Ähtärin Urheilijat
12.21.30                        43  Luukas Näsi             SeinäjHS
12.22.00                        44  Frans Rintamäki         HonkSeudUrh
12.22.30                        45  Otto Niemelä            Kauhajoen Karhu
12.23.00                        46  Joonas Köykkä           YlistKilp-Velj
12.23.30                        47  Matias Hietamäki        SeinäjHS
12.24.00                        48  Jaakko Jussila          HonkSeudUrh
12.24.30                        49  Valtteri Kinnunen       Laukaan Urheilijat
12.25.00                        50  Elias Rajala            SeinäjHS
12.25.30                        51  Elias Kytölä            Alajärven Ankkurit
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.27.00                        54  Minttu Haarala          Ähtärin Urheilijat
12.27.30                        55  Sonja Kunnari           SeinäjHS
12.28.00                        56  Aada Somppi             Vaasan Hiihtäjät
12.28.30                        57  Minea Näsi              SeinäjHS
12.29.00                        58  Ilona Yltiö             Ähtärin Urheilijat
12.29.30                        59  Elina Tuominen          Tampereen Pyrintö
12.30.00                        60  Sini Hietamäki          SeinäjHS
12.30.30                        61  Olivia Kumara           Laihian Luja
12.31.00                        62  Aida Koivisto           Evijärven Urheilijat
12.31.30                        63  Ella Kankaanpää         Ähtärin Urheilijat
12.32.00                        64  Sirja Tyystjärvi        Vähänkyrön Viesti
12.32.30                        65  Nea Luhtasaari          SeinäjHS
12.33.00                        66  Julia Kytölä            Alajärven Ankkurit
12.33.30                        67  Serafiina Karjanlahti   Ilmajoen Kisailijat
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.35.00                        70  Niilo Kauppi            Kyrön Voima
12.35.30                        71  Vilho Stenman           Uuraisten Urheilijat
12.36.00                        72  Elias Pirneskoski       Vähänkyrön Viesti
12.36.30                        73  Mika Kärkkäinen         KortJärv-Veik
12.37.00                        74  Totte Salonen           Teiskon Urheilijat
12.37.30                        75  Jani Köykkä             YlistKilp-Velj
12.38.00                        76  Eemil Koskinen          Ylöjärven Ryhti
12.38.30                        77  Paavo Frusti            YlistKilp-Velj
12.39.00                        78  Topi Raunio             Kyrön Voima
12.39.30                        79  Paavo Mäntyvaara        Teiskon Urheilijat
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.41.00                        82  Julia Enlund            NärpKraftSkidför
12.41.30                        83  Kristiina Kunnari       SeinäjHS
12.42.00                        84  Lilja Lehtelä           Alajärven Ankkurit
12.42.30                        85  Noora Laine             Ylöjärven Ryhti
12.43.00                        86  Ines Tuohimaa           Solf IK
12.43.30                        87  Helka Laitila           SeinäjHS
12.44.00                        88  Viivi Mäenpää           Alavuden Urheilijat
12.44.30                        89  Sofia Karjanlahti       Ilmajoen Kisailijat
12.45.00                        90  Iiris Helander          Keuruun Kisailijat
12.45.30                        91  Venla Heinimaa          Kangasalan Kisa
12.46.00                        92  Emma Pitkäranta         YlistKilp-Velj
12.46.30                        93  Rebecca Aspling         Solf IK
12.47.00                        94  Hanna Koivisto          Kaipolan Vire
12.47.30                        95  Emilia Melender         SeinäjHS
12.48.00                        96  Viivi Kinnunen          Laukaan Urheilijat
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.49.30                        99  Akseli Latvala          Kyrön Voima
12.50.00                       100  Pekka Frusti            YlistKilp-Velj
12.50.30                       101  Jere Harju              Ilmajoen Kisailijat
12.51.00                       102  William Ollikkala       Solf IK
12.51.30                       103  Heikki Lehtelä          Alajärven Ankkurit
12.52.00                       104  Hannes Nurminen         Jämsänkosken Ilves
12.52.30                       105  Otto Hirvilampi         Ähtärin Urheilijat
12.53.00                       106  Eetu Keskinen           Vähänkyrön Viesti
12.53.30                       107  Karri Stevander         Kuortaneen Kunto
12.54.00                       108  Tomas-Casimir Niemi     Tampereen Yritys
12.54.30                       109  Kalle Kauppi            Kyrön Voima
12.55.00                       110  Konsta Mäntyvaara       Teiskon Urheilijat
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.56.30                       113  Julius Mäkinen          Kankaantaan Kisa
12.57.00                       114  Santtu Salo             Ski Jyväskylä
12.57.30                       115  Pauli Frusti            YlistKilp-Velj
12.58.00                       116  Vilho Mäntyvaara        Teiskon Urheilijat
12.58.30                       117  Valtteri Heinimaa       Kangasalan Kisa
12.59.00                       118  Ville Muhonen           Ähtärin Urheilijat
12.59.30                       119  Teemu Havimäki          Ilmajoen Kisailijat
13.00.00                       120  Eemil Salonen           Kuoreveden Kärki
13.00.30                       121  Otto Niittykoski        Vähänkyrön Viesti
13.01.00                       122  Eemil Helander          Keuruun Kisailijat
13.01.30                       123  Jarkko Rantoja          SeinäjHS
13.02.00                       124  Jimi Aalto              Vaasan Hiihtäjät
13.02.30                       125  Olli Laitinen           RautUrh
13.03.00                       126  Petteri Mattila         Teuvan Rivakka
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.04.30                       129  Emilia Silkkola         RautUrh
13.05.00                       130  Felicia Björknäs        Solf IK
13.05.30                       131  Vilma Tuominen          Tampereen Pyrintö
13.06.00                       132  Sanni Kuusisto          Laihian Luja
13.06.30                       133  Tuuli Raunio            Kyrön Voima
13.07.00                       134  Marjaana Jussila        Jämin Jänne
13.07.30                       135  Anni Laine              Ylöjärven Ryhti
13.08.00                       136  Anna Ruokola            SeinäjHS
13.08.30                       137  Annika Tunturi          HonkSeudUrh
13.09.00                       138  Aliina Vuorela          YlistKilp-Velj
13.09.30                       139  Sara Leppäsalmi         Multian Jyske
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.11.00                       142  Noora Kupari            SeinäjHS
13.11.30                       143  Loviisa Kalliokoski     Perhon Kiri
13.12.00                       144  Nella Keskinen          SeinäjHS
13.12.30                       145  Inka Nurminen           Jämsänkosken Ilves
13.13.00                       146  Riina Hakala            Kuoreveden Kärki
13.13.30                       147  Anni-Sofia Ankkuri      SeinäjHS
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.15.00                       150  Emmi Hakomäki           Tampereen Pyrintö
13.15.30                       151  Oona Eerola             Ähtärin Urheilijat
13.16.00                       152  Laura Talvitie          Ilmajoen Kisailijat
13.16.30                       153  Sofia Joronen           SeinäjHS
13.17.00                       154  Roosa Niemi             Jämin Jänne
13.17.30                       155  Jenni Talvitie          Ilmajoen Kisailijat
13.18.00                       156  Essi Holkonen           Tampereen Pyrintö
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.19.30                       159  Anne Hyytiäinen         SaarPull
Sarjaluettelo

NYL Naiset Yleinen 5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.21.00                       162  Jenni Raivio            Ski Jyväskylä
13.21.30                       163  Lotta Tuominen          SeinäjHS
13.22.00                       164  Jonna Juntunen          Kainuun Hiihtoseura
13.22.30                       165  Anne Pitkänen           Punkalaitumen Kunto
13.23.00                       166  Johanna Heinänen        Kuoreveden Kärki
13.23.30                       167  Terhi Tuorilainen       KiurUrh
13.24.00                       168  Heidi Lindfors          Vaasan Hiihtäjät
13.24.30                       169  Milla Saarinen          Valkeakosken Haka
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.26.00                       172  Karri Hietamäki         Lapuan Virkiä
13.26.30                       173  Pekka Ollikainen        SeinäjHS
13.27.00                       174  Timo Vetämäjärvi        Alavuden Urheilijat
13.27.30                       175  Petri Kurunmäki         SeinäjHS
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.29.00                       178  Hannu Yrttikoski        Perhon Kiri
13.29.30                       179  Arto Kytölä             Alajärven Ankkurit
13.30.00                       180  Martti Tenhunen         KiurUrh
13.30.30                       181  Juhani Seppä            Alajärven Ankkurit
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.32.00                       184  Sakari Mönkkönen        LeppävUrh
13.32.30                       185  Matti Rantanen          Jämsänkosken Ilves
13.33.00                       186  Juhani Välimäki         Karstulan Kiva
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.34.30                       189  Pyry Stevander          Kuortaneen Kunto
13.35.00                       190  Visa Joenperä           Kankaantaan Kisa
13.35.30                       191  Jussi Jussila           Jämin Jänne
13.36.00                       192  Lari Laine              Kankaantaan Kisa
13.36.30                       193  Juho Hämäläinen         Ski Jyväskylä
13.37.00                       194  Joonas Leppä            Kuoreveden Kärki
13.37.30                       195  Tomi Santasalo          Jämin Jänne
13.38.00                       196  Pyry Ahonen             Puijon Hiihtoseura
13.38.30                       197  Sameli Joronen          SeinäjHS
13.39.00                       198  Matias Mehtonen         Ähtärin Urheilijat
13.39.30                       199  Johannes Vuorela        YlistKilp-Velj
13.40.00                       200  Joonatan Junkkala       Kankaantaan Kisa
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 15 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.41.30                       203  Sampo Seppä             Alajärven Ankkurit
Sarjaluettelo

MYL Miehet 15 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.43.00                       206  Aki Järvelä             Iso-MustUrh
13.43.30                       207  Pekka Karppanen         SaarPull
13.44.00                       208  Viljami Kirjavainen     Ähtärin Urheilijat
13.44.30                       209  Tuomas Huopana          Keuruun Kisailijat
13.45.00                       210  Antti Kartano           Ilmajoen Kisailijat
13.45.30                       211  Artturi Pensasmaa       Valkeakosken Haka
Sarjaluettelo