E-P PM viestit Ähtäri 21.2.2016

L Ä H T Ö L I S T A

© Ähtärin Urheilijat

Kilpailun sarjat: M10; N10; M8; N8; N16; M16; M14; N14; M12; N12; MYL; M18; NYL; N20; N18;


M10 Miehet 10 vuotta, Viesti 4.5 km V

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

M10       2  SHS                        Seinäjoen Hiihtoseura         12.00.00
                       102    Luukas Näsi
                       202    Lari Riippi
                       302    Justus Saarimaa

M10       3  YKV                        Ylistaron Kilpa-Veljet        12.00.00
                       103    Paavo Frusti
                       203    Topias Vuorela
                       303    Eero Pitkäranta

M10       4  ÄhtU                       Ähtärin Urheilijat            12.00.00
                       104    Iiro Latvanen
                       204    Topias Koskinen
                       304    Tomas Mehtonen

Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta, Viesti 4.5 km V

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

N10       6  IK                         Ilmajoen Kisailijat           12.02.00
                       106    Eeva Antikainen
                       206    Inka Harju
                       306    Serafiina Karjanlahti

N10       7  SHS                        Seinäjoen Hiihtoseura         12.02.00
                       107    Maija Rajala
                       207    Sonja Kunnari
                       307    Nea Luhtasaari

N10       8  ÄhtU                       Ähtärin Urheilijat            12.02.00
                       108    Minttu Haarala
                       208    Ilona Yltiö
                       308    Selina Hirvilampi

Sarjaluettelo

M8 Miehet 8 vuotta, Viesti 3 km V

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

M8       10  SHS                        Seinäjoen Hiihtoseura         12.04.00
                       110    Anni Hietamäki
                       210    Kerttu Rajala
                       310    Verneri Hietamäki

M8       11  ÄhtU                       Ähtärin Urheilijat            12.04.00
                       111    Ilmari Tuomela
                       211    Matias Haavisto
                       311    Ilmari Saari

Sarjaluettelo

N8 Naiset 8 vuotta, Viesti 3 km V

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

N8       13  SHS                        Seinäjoen Hiihtoseura         12.06.00
                       113    Viola Kurunmäki
                       213    Hilja Kurunmäki
                       313    Aliisa Riippi

N8       14  ÄhtU 1                     Ähtärin Urheilijat            12.06.00
                       114    Viola Jokiaho
                       214    Saima Kallioniemi
                       314    Siiri Hautala

N8       15  ÄhtU 2                     Ähtärin Urheilijat            12.06.00
                       115    u
                       215    u
                       315    u

Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta, Viesti 9 km V

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

N16      17  SHS                        Seinäjoen Hiihtoseura         13.00.00
                       117    Saana Vuolle
                       217    Anni Rinta-Keturi
                       317    Anni-Sofia Ankkuri

N16      18  KJV                        Kortesjärven Järvi-Veikot     13.00.00
                       118    Sara Hautamäki
                       218    Sonja Vesterbacka
                       318    Neea Rintala

N16      19  AU                         Alavuden Urheilijat           13.00.00
                       119    Emma Juurakko
                       219    Viivi Mäenpää
                       319    Maija Tukeva

Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta, Viesti 15 km V

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

M16      21  TeRi 1                     Teuvan Rivakka                13.02.00
                       121    Santtu Panttila
                       221    Santeri Leikas
                       321    Petteri Mattila

M16      22  KJV                        Kortesjärven Järvi-Veikot     13.02.00
                       122    Elias Syrjälä
                       222    Veeti Haapa-Aho
                       322    Mikko Kärkkäinen

M16      23  SHS                        Seinäjoen Hiihtoseura         13.02.00
                       123    Jarkko Rantoja
                       223    Jonni Mukkala
                       323    Sameli Joronen

M16      24  TeRi 2                     Teuvan Rivakka                13.02.00
                       124    Eetu Mylläri
                       224    Ville Nisula
                       324    Eero Viljanmaa

Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta, Viesti 9 km V

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

M14      26  SHS                        Seinäjoen Hiihtoseura         13.04.00
                       126    Atte Mäkelä
                       226    Lauri Järvistö
                       326    Joonas Nelimarkka

M14      27  KYVO                       Kyrön Voima                   13.04.00
                       127    Sauli Keskitalo
                       227    Topi Perttu
                       327    Kalle Kauppi

M14      28  VaHi                       Vaasan Hiihtäjät              13.04.00
                       128    Santeri Karppinen
                       228    Roope Perkiö
                       328    Jimi Aalto

M14      29  Ik                         Ilmajoen Kisailijat           13.04.00
                       129    Teemu Havimäki
                       229    Ville Pitkänen
                       329    Jere Harju

M14      30                             Ähtärin Urheilijat            13.04.00
                       130    Aleksi Huhtamäki
                       230    Paulus Mehtonen
                       330    Ville Muhonen

Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta, Viesti 9 km V

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

N14      33  YK-V                       Ylistaron Kilpa-Veljet        13.06.00
                       133    Roosa Pohtola
                       233    Emma Pitkäranta
                       333    Noora Pohtola

N14      34  KYVO                       Kyrön Voima                   13.06.00
                       134    Tiina Niemi
                       234    Tuuli Raunio
                       334    Veera Korpi

N14      35  SHS                        Seinäjoen Hiihtoseura         13.06.00
                       135    Helka Laitila
                       235    Aino-Maria Nyyssölä
                       335    Emilia Melender

Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta, Viesti 9 km V

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

M12      36  KYVO                       Kyrön Voima                   13.08.00
                       136    Akseli Latvala
                       236    Niilo Kauppi
                       336    Topi Raunio

M12      37  SHS                        Seinäjoen Hiihtoseura         13.08.00
                       137    Ville Lemberg
                       237    Teemu Pajuranta
                       337    Arno Hautaniemi

M12      39  KJV                        Kortesjärven Järvi-Veikot     13.08.00
                       139    Jussi Hantula
                       239    Erkki Seppänen
                       339    Mika Kärkkäinen

Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta, Viesti 9 km V

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

N12      40  IK                         Ilmajoen Kisailijat           13.10.00
                       140    Sofia Karjanlahti
                       240    Noora Harju
                       340    Milla Kalliokoski

N12      41  SHS                        Seinäjoen Hiihtoseura         13.10.00
                       141    Minea Näsi
                       241    Venla Väisänen
                       341    Kristiina Kunnari

N12      42  KJV                        Kortesjärven Järvi-Veikot     13.10.00
                       142    Iina Hautamäki
                       242    Eveliina Syrjälä
                       342    Elli Seppänen

N12      43  AU                         Alavuden Urheilijat           13.10.00
                       143    Iida Asunmaa
                       243    Sanni Hoskari
                       343    Marika Rantoja

Sarjaluettelo

MYL Miehet, Viesti 15 km V

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

MYL      45  Teuvan Rivakka             Teuvan Rivakka                14.00.00
                       145    Joona Nisula
                       245    Eero Viitikko
                       345    Niklas Peltoniemi

MYL      46  SHS                        Seinäjoen Hiihtoseura         14.00.00
                       146    Harri Ala-Lahti
                       246    Petri Kurunmäki
                       346    Lauri Laakso

Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta, Viesti 15 km V

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

M18      48  IK                         Ilmajoen Kisailijat           14.00.00
                       148    Santeri Yli-Karjanmaa
                       248    Sakari Koskela
                       348    Ossi Hietaharju

Sarjaluettelo

NYL Naiset, Viesti 9 km V

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

NYL      50  VaHi                       Vaasan Hiihtäjät              14.02.00
                       150    Anni Ruostekoski
                       250    Katri Ala-Aho
                       350    Heidi Lindfors

NYL      51  TeRi                       Teuvan Rivakka                14.02.00
                       151    Anna-Kaisa Riskula
                       251    Emmi Hautaniemi
                       351    Maarit Korpi

NYL      52  SHS                        Seinäjoen Hiihtoseura         14.02.00
                       152    Lotta Tuominen
                       252    Sofia Joronen
                       352    Noora Kupari

NYL      53  IK                         Ilmajoen Kisailijat           14.02.00
                       153    Suvi Hietaharju
                       253    Sirpa Harju
                       353    Minna Harju

Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta, Viesti 9 km V

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

N20      55  JärvisHS                   Järviseudun Hiihtoseura       14.02.00
                       155    Julia Haukilehto
                       255    Milla Rajala
                       355    Petra Viirumäki

Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta, Viesti 9 km V

Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika

N18      57  IK                         Ilmajoen Kisailijat           14.02.00
                       157    Jenni Talvitie
                       257    Nelli Harju
                       357    Laura Talvitie

Sarjaluettelo