E-P Piirinmestaruus Ähtäri 20.-21.1.2016

L Ä H T Ö L I S T A

© Ähtärin Urheilijat

Kilpailun sarjat: N8; M8; N10; M10; N12; M12; N13; M13; N14; M14; N15; M15; N16; N17; N18; N20; N35; NYL; M16; M45; M17; M18; M20; MYL;


N8 Naiset 8 vuotta 1 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.01.30                         3  Saima Kallioniemi       Ähtärin Urheilijat
12.02.00                         4  Hilja Kurunmäki         SeinäjHS
12.02.30                         5  Alisa Koskinen          Ähtärin Urheilijat
12.03.00                         6  Viola Kurunmäki         SeinäjHS
12.03.30                         7  Siiri Hautala           Ähtärin Urheilijat
12.04.00                         8  Aliisa Riippi           SeinäjHS
12.04.30                         9  Venla Mäki              Ähtärin Urheilijat
12.05.00                        10  Anni Hietamäki          SeinäjHS
12.05.30                        11  Minttu Saari            Ähtärin Urheilijat
12.06.00                        12  Sanni Koivula           Laihian Luja
12.06.30                        13  Olivia Laasanen         Ilmajoen Kisailijat
12.07.00                        14  Fanni Ahopelto          Ähtärin Urheilijat
12.07.30                        15  Fiia Karjanlahti        Ilmajoen Kisailijat
12.08.00                        16  Viola Jokiaho           Ähtärin Urheilijat
Sarjaluettelo

M8 Miehet 8 vuotta 1 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.09.30                        19  Elias Rajala            SeinäjHS
12.10.00                        20  Ilmari Saari            Ähtärin Urheilijat
12.10.30                        21  Aaro Lakso              Laihian Luja
12.11.00                        22  Santtu Mylläri          Teuvan Rivakka
12.11.30                        23  Ilmari Tuomela          Ähtärin Urheilijat
12.12.00                        24  Eetu Muhonen            SeinäjHS
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 1.5 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

11.13.00                        26  Minttu Haarala          Ähtärin Urheilijat
12.13.30                        27  Ella Kankaanpää         Ähtärin Urheilijat
12.14.00                        28  Sanni Hoskari           Alavuden Urheilijat
12.14.30                        29  Olivia Kumara           Laihian Luja
12.15.00                        30  Miia Saari              KortJärv-Veik
12.15.30                        31  Serafiina Karjanlahti   Ilmajoen Kisailijat
12.16.00                        32  Ilona Yltiö             Ähtärin Urheilijat
12.16.30                        33  Meeri Kauppi            Kyrön Voima
12.17.00                        34  Inka Harju              Ilmajoen Kisailijat
12.17.30                        35  Selina Hirvilampi       Ähtärin Urheilijat
12.18.00                        36  Nea Luhtasaari          SeinäjHS
12.18.30                        37  Laura Perttu            Kyrön Voima
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 1.5 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.20.00                        40  Topias Koskinen         Ähtärin Urheilijat
12.20.30                        41  Kaleva Tyystjärvi       Vähänkyrön Viesti
12.21.00                        42  Lari Riippi             SeinäjHS
12.21.30                        43  Aati Hetekorpi          Ähtärin Urheilijat
12.22.00                        44  Arttu Viinamäki         Jalasjärven Jalas
12.22.30                        45  Topias Vuorela          YlistKilp-Velj
12.23.00                        46  Aatu Muhonen            SeinäjHS
12.23.30                        47  Sauli Saranen           Ähtärin Urheilijat
12.24.00                        48  Eero Pitkäranta         YlistKilp-Velj
12.24.30                        49  Tomas Mehtonen          Ähtärin Urheilijat
12.25.00                        50  Matias Hietamäki        SeinäjHS
12.25.30                        51  Paavo Frusti            YlistKilp-Velj
12.26.00                        52  Luukas Näsi             SeinäjHS
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.27.30                        55  Sofia Karjanlahti       Ilmajoen Kisailijat
12.28.00                        56  Minea Näsi              SeinäjHS
12.28.30                        57  Jenny Aalto             Vaasan Hiihtäjät
12.29.00                        58  Mimi Nybacka            Vähänkyrön Viesti
12.29.30                        59  Aida Koivisto           Evijärven Urheilijat
12.30.00                        60  Iida Asunmaa            Alavuden Urheilijat
12.30.30                        61  Eveliina Syrjälä        KortJärv-Veik
12.31.00                        62  Aada Somppi             Vaasan Hiihtäjät
12.31.30                        63  Sini Hietamäki          SeinäjHS
12.32.00                        64  Lilja Lehtelä           Alajärven Ankkurit
12.32.30                        65  Sirja Tyystjärvi        Vähänkyrön Viesti
12.33.00                        66  Iina Hautamäki          KortJärv-Veik
12.33.30                        67  Venla Koivula           Laihian Luja
12.34.00                        68  Milla Kalliokoski       Ilmajoen Kisailijat
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.35.30                        71  Akseli Latvala          Kyrön Voima
12.36.00                        72  Ville Lemberg           SeinäjHS
12.36.30                        73  Jani Lakso              Laihian Luja
12.37.00                        74  Otto Hirvilampi         Ähtärin Urheilijat
12.37.30                        75  Niilo Kauppi            Kyrön Voima
12.38.00                        76  Pekka Kinnari           YlistKilp-Velj
12.38.30                        77  Saku Jaakkola           Isojoen Urheilijat
12.39.00                        78  Topi Raunio             Kyrön Voima
Sarjaluettelo

N13 Naiset 13 vuotta 3 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.40.30                        81  Katri Asunmaa           Alavuden Urheilijat
12.41.00                        82  Aino-Maria Nyyssölä     SeinäjHS
12.41.30                        83  Viivi Mäenpää           Alavuden Urheilijat
12.42.00                        84  Helka Laitila           SeinäjHS
12.42.30                        85  Selma Vuorinen          Ilmajoen Kisailijat
12.43.00                        86  Emma Pitkäranta         YlistKilp-Velj
Sarjaluettelo

M13 Miehet 13 vuotta 3 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.44.30                        89  Roope Perkiö            Vaasan Hiihtäjät
12.45.00                        90  Jere Harju              Ilmajoen Kisailijat
12.45.30                        91  Topi Perttu             Kyrön Voima
12.46.00                        92  Pekka Frusti            YlistKilp-Velj
12.46.30                        93  Veeti Lae               Kyrön Voima
12.47.00                        94  Iiro Murto-Koivisto     Vaasan Hiihtäjät
12.47.30                        95  Heikki Lehtelä          Alajärven Ankkurit
12.48.00                        96  Eetu Keskinen           Vähänkyrön Viesti
12.48.30                        97  Petrus Genas            Vaasan Hiihtäjät
12.49.00                        98  Kalle Kauppi            Kyrön Voima
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.50.30                       101  Tiina Niemi             Kyrön Voima
12.51.00                       102  Kristiina Lakso         Laihian Luja
12.51.30                       103  Tuuli Raunio            Kyrön Voima
12.52.00                       104  Sanni Kuusisto          Laihian Luja
12.52.30                       105  Noora Pohtola           YlistKilp-Velj
12.53.00                       106  Maria Hoskari           Alavuden Urheilijat
12.53.30                       107  Sara Hautamäki          KortJärv-Veik
12.54.00                       108  Roosa Pohtola           YlistKilp-Velj
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.55.30                       111  Ville Pitkänen          Ilmajoen Kisailijat
12.56.00                       112  Santeri Karppinen       Vaasan Hiihtäjät
12.56.30                       113  Niko Heikkilä           Kauhajoen Karhu
12.57.00                       114  Sauli Keskitalo         Kyrön Voima
12.57.30                       115  Atte Mäkelä             SeinäjHS
12.58.00                       116  Jimi Aalto              Vaasan Hiihtäjät
12.58.30                       117  Ville Muhonen           Ähtärin Urheilijat
12.59.00                       118  Teemu Havimäki          Ilmajoen Kisailijat
12.59.30                       119  Paulus Mehtonen         Ähtärin Urheilijat
Sarjaluettelo

N15 Naiset 15 vuotta 5 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.01.00                       122  Nelli Harju             Ilmajoen Kisailijat
13.01.30                       123  Lotta Viitala           Jalasjärven Jalas
13.02.00                       124  Aliina Vuorela          YlistKilp-Velj
13.02.30                       125  Neea Rintala            KortJärv-Veik
Sarjaluettelo

M15 Miehet 15 vuotta 5 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.04.00                       128  Santeri Leikas          Teuvan Rivakka
13.04.30                       129  Otto Niittykoski        Vähänkyrön Viesti
13.05.00                       130  Antti Karhukorpi        Alavuden Urheilijat
13.05.30                       131  Veeti Haapa-Aho         KortJärv-Veik
13.06.00                       132  Pauli Frusti            YlistKilp-Velj
13.06.30                       133  Ville Nisula            Teuvan Rivakka
13.07.00                       134  Jarkko Rantoja          SeinäjHS
13.07.30                       135  Elias Syrjälä           KortJärv-Veik
13.08.00                       136  Petteri Mattila         Teuvan Rivakka
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.09.30                       139  Saana Vuolle            SeinäjHS
13.10.00                       140  Nella Keskinen          Vähänkyrön Viesti
13.10.30                       141  Emma Juurakko           Alavuden Urheilijat
13.11.00                       142  Anni-Sofia Ankkuri      SeinäjHS
Sarjaluettelo

N17 Naiset 17 vuotta 5 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.12.30                       145  Noora Kupari            SeinäjHS
13.13.00                       146  Suvi Hietaharju         Ilmajoen Kisailijat
13.13.30                       147  Eveliina Ala-Ikkelä     Kyrön Voima
13.14.00                       148  Elina Huhdankoski       KortJärv-Veik
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.15.30                       151  Jenni Talvitie          Ilmajoen Kisailijat
13.16.00                       152  Noora Hakala            Lapuan Virkiä
13.16.30                       153  Laura Talvitie          Ilmajoen Kisailijat
13.17.00                       154  Sanna Koskela           Ilmajoen Kisailijat
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.18.30                       157  Petra Viirumäki         JärvHS
13.19.00                       158  Milla Rajala            JärvHS
13.19.30                       159  Julia Haukilehto        JärvHS
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.21.00                       162  Sirpa Harju             Ilmajoen Kisailijat
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.22.30                       165  Heidi Lindfors          Vaasan Hiihtäjät
13.23.00                       166  Lotta Tuominen          SeinäjHS
13.23.30                       167  Anna-Kaisa Riskula      Teuvan Rivakka
13.24.00                       168  Annukka Siltakorpi      Kurikan Ryhti
13.24.30                       169  Anni Ruostekoski        Vaasan Hiihtäjät
13.25.00                       170  Tiia-Maria Talvitie     Jalasjärven Jalas
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 8 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.26.30                       173  Topi Kuusisto           Laihian Luja
13.27.00                       174  Santtu Panttila         Teuvan Rivakka
13.27.30                       175  Johannes Vuorela        YlistKilp-Velj
13.28.00                       176  Eetu Mylläri            Teuvan Rivakka
13.28.30                       177  Sameli Joronen          SeinäjHS
13.29.00                       178  Ossi Hietaharju         Ilmajoen Kisailijat
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 10 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.30.30                       181  Asko Sippola            Kuortaneen Kunto
13.31.00                       182  Timo Vetämäjärvi        Alavuden Urheilijat
13.31.30                       183  Pekka Ollikainen        SeinäjHS
Sarjaluettelo

M17 Miehet 17 vuotta 10 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.33.00                       186  Santeri Yli-Karjanmaa   Ilmajoen Kisailijat
13.33.30                       187  Pyry Stevander          Kuortaneen Kunto
13.34.00                       188  Matias Mehtonen         Ähtärin Urheilijat
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.35.30                       191  Janek Jantunen          SeinäjHS
13.36.00                       192  Joona Nisula            Teuvan Rivakka
13.36.30                       193  Daniel Fischer          Ähtärin Urheilijat
13.37.00                       194  Sampo Seppä             Alajärven Ankkurit
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.38.30                       197  Jaakko Marttila         Kauhajoen Karhu
13.39.00                       198  Aku Hietaharju          Ilmajoen Kisailijat
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km p

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

13.40.30                       201  Niklas Peltoniemi       Teuvan Rivakka
13.41.00                       202  Mika Lammi              Kauhajoen Karhu
13.41.30                       203  Lauri Laakso            SeinäjHS
13.42.00                       204  Timo Mantere            Ilmajoen Kisailijat
Sarjaluettelo